Mākslīgā zāle tenisa kortiem (mākslīgais zāliens, sintētiskais zāliens)

Tenisa kortu izbūvei izmanto mākslīgo zāli ar plūksnas augstumu no 10 līdz 20 mm ar dažādu blīvumu, kur kā pildvielu izmanto noteiktas frakcijas kvarca smiltis.
Mākslīgo zāli izmanto arī padela (padel), piklbola (pickleball) un touchtennis laukumos. Privātajiem un atpūtas laukumiem piemērots variants ir arī tad, ja tenisa laukumā ir arī līnijas tādiem sporta veidiem kā mini futbols, basketbols, volejbols, badmintons u.c.
Mākslīgās zāles tenisa virsmas tiek izmantotas ne tikai spēlēšanai ārā, bet arī iekštelpās. Salīdzinot ar citiem tenisa segumu veidiem, tie ir vispraktiskākie un neprasa sarežģītu apkopi. Lai spēlētu tenisa kortos ar mākslīgo zāli, atšķirībā no cietā seguma kortiem nav stingru prasību spēlētāju apaviem. Tomēr, izvēloties šāda veida segumu, jāņem vērā, ka mākslīgo zālienu neizmanto profesionālajos tenisa turnīros. Maksimālais turnīru līmenis ar šo segumu ir vietējie, reģionālie vai klubu turnīri. Tomēr daži mākslīgā zāliena tenisa segumi ir ITF sertificēti. 
Piegādājam mākslīgo zāli, palīgmateriālus tā ieklāšanai un uzstādām tenisa un multisporta mākslīgā zāliena segumus. Mākslīgās zāles uzstādīšana prasa noteiktas prasmes un īpašu aprīkojumu. Mākslīgās zāles tenisa segums tiek uzklāts uz šķembu, asfalta vai betona pamatnes. Āra laukumu pamatnei jābūt gan vertikālai, gan horizontālai drenāžai.

Daži galvenie mākslīgās zāles veidi tenisa kortiem:

Plūksnas augstums 20mm
Budžeta izvēle tenisa kortiem.
Zema blīvuma mākslīgā zāle.
Pieejama un pārbaudīta kvalitatīva tenisa sistēma.
Plūksnas augstums 15mm
Labākais risinājums tenisam un multisportam. Augsta blīvuma mākslīgā zāle. Šai mākslīgajai zālei ir lielisks bumbas atlēciens - vienmērīgs un paredzams.
Plūksnas augstums 10-11mm
Augstas kvalitātes mākslīgā tenisa zāle. Augsta blīvuma mākslīgā zāle. Šī mākslīgā zāle nodrošina optimālu pagriešanos un slīdēšanu.
Padels
Daļēji pildīta ar smiltīm un ļoti blīva mākslīgā zāle padel laukumiem.
Garantēta stabila spēles virsma ar perfektu līdzsvaru starp satvērienu un slīdēšanu, perfektu bumbas atlēcienu un dabisku pēdas pagriezienu un satvērienu.
Ir pieejama 8 krāsās!

Multifunkcionālie sporta segumi
Daudzfunkcionālie sporta laukumi

Mākslīgā zāliena segumi bieži tiek izvēlēti arī privātiem daudzfunkcionāliem sporta laukumiem, kur var spēlēt ne tikai tenisu, bet arī basketbolu, mini futbolu, volejbolu u.c. Katram sporta veidam tiek izmantotas dažādas krāsas līnijas. Ir pieejamas baltas, dzeltenas, sarkanas un zilas līnijas.

Daži daudzfunkcionālu sporta laukumu piemēri:

Tenisa un sporta laukumu ar mākslīgo zāli tīrīšana un atjaunošana

Mākslīgā zāliena segumi bērnu rotaļu laukumiem

Rīgā izbūvēts bērnu rotaļu laukums ar mākslīgo zālienu. Lai nodrošinātu nepieciešamo seguma maigumu saskaņā ar EN 1177:2018, zem mākslīgā zāliena ir uzstādīts papildu amortizējošais slānis. Mākslīgā zāle ir daļēji piepildīta ar kvarca frakcionētām smiltīm, lai nodrošinātu seguma stabilitāti.